KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14045459
nr 1404 5459
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
Signerad, daterad 1948, "vinet provus". Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 43x33, akvarell
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:45:10
21/6 12:19:45
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz